יין ויאנג – חושך ואור

יין ויאנג הם מושגים מהפילוסופיה הסינית המתארים כוחות מנוגדים שמשלימים זה את זה  ניגוד בין החום לקור  ,הגברי לנשי ,היום והלילה החושך והאור.
האחד אינו יכול להתקיים ללא השני ,החושך הוא העדר האור למעשה אין אור מוחלט וחושך מוחלט אלא מצבים שונים המהווים איזון בין שני קטבים אלו.
בעולם התאורה והאדריכלות מעניין להשתמש במרכיבים אלו על מנת ליצור מתח בין אזורים חשוכים למוארים. נדגיש ונאיר חדרים וחללים הנועדים להלבשה ,איפור ,מטבח ,פינת עבודה וכתיבה ולעומתם נשקיט ונעמעם תאורה בפינות בהם אנחנו רוצים להרפות ולנוח. שם נרצה להשתמש באור לאווירה בלבד ונהנה מיכולתו של החושך להביא את גופינו למצב של רגיעה  שלווה ,התכנסות ואינטימיות .

כאדריכלית מרתק אותי לעבוד עם תאורה והשפעתה על גוף והנפש. המקומות המוארים מביאים אותנו למקום של ריכוז ועירנות כלפי חוץ ואילו מקומות חשוכים עוזרים לנו להביט פנימה אל תוך עצמינו.

יין ויאנג הם מושגים מהפילוסופיה הסינית המתארים כוחות מנוגדים שמשלימים זה את זה  ניגוד בין החום לקור  ,הגברי לנשי ,היום והלילה החושך והאור. האחד אינו יכול להתקיים ללא השני ,החושך הוא העדר האור למעשה אין אור מוחלט וחושך מוחלט אלא מצבים שונים המהווים איזון בין שני קטבים אלו. בעולם התאורה והאדריכלות מעניין להשתמש במרכיבים אלו על מנת ליצור מתח בין אזורים חשוכים למוארים. נדגיש ונאיר חדרים וחללים הנועדים להלבשה ,איפור ,מטבח ,פינת עבודה וכתיבה ולעומתם נשקיט ונעמעם תאורה בפינות בהם אנחנו רוצים להרפות ולנוח. שם נרצה להשתמש באור לאווירה בלבד ונהנה מיכולתו של החושך להביא את גופינו למצב של רגיעה  שלווה ,התכנסות ואינטימיות . כאדריכלית מרתק אותי לעבוד עם תאורה והשפעתה על גוף והנפש. המקומות המוארים מביאים אותנו למקום של ריכוז ועירנות כלפי חוץ ואילו מקומות חשוכים עוזרים לנו להביט פנימה אל תוך עצמינו.

עדיין אין תגובות

השאר/י תגובה